Aptronim Sahibinin Sayfası

2009/8/3 - 1 dakikada okunur - Yorumlar - Islak Mendil

islak mendilin kullanim alanlari tefrikasi

Islak mendillerle elimizi yüzümü silmek dışında da bir sürü şeyler yapıyoruz. Hepimiz biliyoruz ama söylemiyoruz. Özel konulara girmeden, kamuoyuna yansımış fakat atladığım bir haber vasıtasıyla, ıslak mendillerin olası başka kullanım alanlarına dikkat çekmek istiyorum:

24 Haziran 2009’da, Gaziantep’ten Konya’ya ıslak mendil arasında sarılmış 8 kilo esrarı getiren bir kişi polis tarafından yakalandı. Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi Narkotik Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışmalar neticesinde Gaziantep’ten Konya’ya uyuşturucu sevkıyatı yapacağı bilgisine ulaşarak harekete geçti. Şüpheli Reşit Y. yanında bir çanta ile Gaziantep’ten Konya’ya otobüsle gelmesi üzerine takibe başlayan narkotik polisi düzenlediği baskınla Reşit Y.‘yi yakaladı. Reşit Y.‘nin yanındaki çantada ıslak mendillerle gizlenmiş siyah poşetlerin içerisinden 8 kilo esrar ele geçirildi. Şüphelinin polis köpeğinin koku almaması için böyle bir yönteme başvurduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

(Orijinal kaynak için bakınız: http://www.polis.web.tr/article_view.php?aid=5312)Şüphelimizin şanssızlığı, Türkiye’de hiç bir ıslak mendil üreticisinin eroin kokusunu bastıracak kadar kolonya kullanmayacağını bilmiyor olmasıymış. Bir dahaki sefere fare ölüsü öneriyoruz.